Pereiti į pagrindinį turinį

Tarpkultūrinė patirtis: KITM mokytojų stažuotė Portugalijoje

2023-11-30

Kelionės atveria naujas geografines zonas, bet kai jos vyksta su Erasmus+ programa ir yra susijusios su profesine veikla, tuomet kelionės leidžia tyrinėti skirtingas darbo kultūras, adaptuoti naujus metodus ir pažinti inovacijas.

2023 m. lapkričio 18 – 25 d. Kauno informacinių technologijų mokyklos atstovai, kartu su kolegomis iš kitų Lietuvos profesinių mokyklų, dalyvavo savaitės trukmės darbo stebėjimo stažuotėje Portugalijoje. Stažuotė vyko pagal Erasmus+ programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, mobilumo projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000121618.

Stažuotės metu dalyviai lankėsi Portugalijos sostinėje Lisabonoje bei jos priemiesčiuose įsikūrusiose profesinėse mokyklose, kuriose dalyvavo darbo stebėjimo veiklose. Mokytojai susipažino su vietiniais mokytojais, turėjo galimybes stebėti jų vedamas teorijos ir praktikos pamokas, aptarti jų eigą bei naudotus metodus. Stažuotės metu Kauno informacinių technologijų mokyklos atstovai gilino savo žinias mokymo turinio individualizavimo srityje, kad mokymo turinys atitiktų kiekvieno mokinio poreikius ir gebėjimus.

Iš viso buvo aplankytos 7 Portugalijos mokyklos, į stažuotę vykusios mokytojos stebėjo vykstančias informacinių technnologijų, robotikos, multimedijos, garso technnikų, programuotojų, fotografų, renginių organizatorių veiklas ir pamokas. Nors pamokos vyksta tradiciniu būdu, tačiau daug dėstytojų atvyksta iš įmonių ir yra dirbantys konkrečios srities profesionalai. Įdomu tai, kad kai kur būsimieji specialistai ruošiami konkrečioms įmonėms, gamykloms, o dalį aplankytų mokyklų iš dalies finansuoja privatus verslas.

Mokytojoms paliko įspūdį, kad mokyklose gausu dalykų, kuriančių teigiamą psichologinį klimatą ir ugdančių vertybinius principus: daug relaksacinės erdvės mokiniams, kur galima užkąsti, pabendrauti; knygos kabinetuose, koridoriuose, kad nenuobodžiautum tik su telefonu; mokytojų skaitmeniniai portretai, tarsi mažinantys formalų ir kuriantys labiau asmenišką bendruomenės ryšį; net ir laiptai ar durys nelieka tušti, ten galima rasti toleranciją, mandagumą, draugiškumą ar kitas vertybes reiškiančius piešinius ir užrašus.

Siekiant, kad stažuotės metu dalyvių įgyta patirtis bei patobulinti įgūdžiai būtų pripažįstami ES mastu, kiekvienam dalyviui buvo išduoti Europass mobilumo dokumentai. Šią stažuotę ir projektą pilnai finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

Galerija