Pereiti į pagrindinį turinį

Moksleiviai stiprino įgūdžius Europos šalyse

2024-06-26

Kuo mažiau geografinių ribų, tuo daugiau naujų patirčių – Kauno informacinių technologijų mokykla džiaugiasi galėdama savo moksleiviams suteikti galimybę dalyvauti tarptautinėse Erasmus+ programos praktikose. Šios programos dėka moksleiviai gali įgyti vertingos patirties užsienyje, tobulinti profesinius įgūdžius ir stiprinti savo konkurencingumą darbo rinkoje.

Šiais metais į praktiką užsienyje išvyko 29 moksleiviai iš įvairių specialybių, tokių kaip multimedijos technikas, JavaScript programuotojas, kompiuterių tinklų aptarnavimo technikas, jaunesnysis sistemų administratorius, žiniatinklio programuotojas. Praktika truko pusantro mėnesio, per kuriuos moksleiviai dirbo įvairiose Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje ir net Fuerteventūros saloje įsikūrusiose įmonėse.

Multimedijos technikai įsitraukė į produktų kūrimą ir jų reklamą

Reklamos ir produktų dizaino agentūroje „DAMN“ (Slovėnija) praktiką atlikusi multimedijos technikė Akvilė dalinosi, kad labiausiai pravertė vaizdo technologijų ir animacijos pamokos. Viena iš jos užduočių buvo sukurti naujus žvakių dizainus, suprojektuojant jų 3D modelius Blender programa. Akvilė teigė, kad praktika ne tik motyvavo toliau domėtis programos galimybėmis, bet ir praplėtė supratimą apie visus reikalingus komponentus, norint sukurti produktą ir jį reklamuoti.

„Praktika parodė kitą multimedijos techniko darbo pusę, kuri yra sudėtinga, kai klientas nežino ko nori, o tikisi to paties rezultato kaip ir pas konkurentus.“ – po praktikos sakė Deivydas, pridėdamas, kad praktika ne tik papildė turimas žinias apie specialybę, bet ir užgrūdino.

Kaip vertingiausią patirtį multimedijos technikas Tadas išskyrė produktų fotografavimą: „Praktikos metu teko fotografuoti krepšinio produktus: apyrankes, krepšius, pakabukus bei sukurti keletą vaizdo klipų kaip žaidžiamas krepšinis ir tuo pačiu metu reklamuojami produktai.“

Programuotojų patirtys: žinios dar ne viskas, labai svarbus darbas komandoje

Tarptautinės komandos nėra naujiena programuotojams, nes bendradarbiavimas su kolegomis iš skirtingų šalių yra įprasta praktika. „Supratau, kad pasirinkta specialybė nėra vien tik apie programavimą, didelė darbo dalis buvo dirbti komandoje, rasti patogiausią ir lengviausią variantą.“ – dalinosi žiniatinklio programuotojo specialybę pasirinkęs Martynas. Jis kartu su kolegomis kūrė naują sistemą, kur klientai galėtų pirkti paslaugas internetu.

JavaScript programuotojo rolėje praktiką atlikę moksleiviai atliko įvairias užduotis, susijusias su svetainių kūrimu, UX/UI dizainu. „Pradžioje kūriau dizainus įvairiems skirtingiems puslapiams programoje Figma, kuriuos vėliau turėjau atkartoti su React, JavaScript, HTML ir Tailwind (CSS). Darbuotis taip pat padėjo ir ChatGPT.“ – sakė Matas, kuriam praktika papildė supratimą apie spacialybę tuo, kad ji sunki, bet verta pastangų.

Erasmus+ programa suteikia ne tik akademines ir profesines žinias, bet ir vertingą kultūrinę patirtį. Moksleiviai į Lietuvą grįžo su naujomis idėjomis, įkvėpimu ir patobulintais įgūdžiais, kurie neabejotinai prisidės prie jų ateities karjeros.

Galerija