Pereiti į pagrindinį turinį

Mokytojų stažuotės Ispanijoje ir Slovėnijoje

2022-06-17

Kauno informacinių technologijų mokykloje mokosi ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, o vienas iš mokymosi būdų – tai dalyvavimas Erasmus+ programos projektuose. 2022 metais įgyvendinome projektą „Mokymo ir mokymosi galimybės“, kuris suteikė galimybę keturioms mokytojoms stažuotis užsienio mokyklose ar dalyvauti kursuose.

Kursai Ispanijoje

Vasario 7–11 dienomis KITM mokytojos kartu su dalyviais iš Portugalijos ir Kipro dalyvavo „Inercia Digital“ organizuojamuose kursuose tema „Mokymasis ir mokymas naudojant socialinės medijos tinklus“. „Inercia Digital“ komanda su malonumu priėmė Erasmus+ projektų dalyvius į savo naująjį mokymo ir inovacijų centrą, esantį Huelvoje, Ispanijoje.

Socialiniai tinklai yra viena iš svarbiausių ir naudingiausių šių laikų komunikacijos priemonių, tad mokytojai turi išmokti teisingai jais naudotis edukacinėje aplinkoje tam, kad motyvuotų mokinius ir įtrauktų juos į pamokas. Pagrindinis šių kursų tikslas – supažindinti mokytojus su įvairiais socialiniais tinklais ir iššūkiais juos naudojant tiek kaip mokomąjį įrankį, tiek kaip bendravimo su kolegomis priemonę.

Darbo stebėjimas Slovėnijoje

Kovo 27 – balandžio 2 dienomis KITM bendrojo ugdymo mokytojos buvo išvykę į stažuotę Slovėnijoje, Maribor miestą. Šios stažuotės metu aplankė Sredna elektračunalniška profesinę mokyklą, kuri artima mums, nes ruošia IT specialistus. Projekto dalyvės susipažino su mokytojais ir mokiniais, aptarė Slovėnijos švietimo sistemą, jos struktūrą, gilinosi kaip skirtingos disciplinos yra integruojamos į pamokas, kokia yra vertinimo sistema, kokie būreliai veikia mokykloje. Taip pat KITM mokytojos pasidalino ir savo patirtimi kaip sekėsi nuotolinis mokymas pandemijos metu, aptarė hibridinio mokymo ypatumus. „Gavome daug patirties stebint pamokas, apsilankant mokykloje ir bendraujant su mokytojais, mokiniais, stebint jų bendravimą ir gyvenimo būdą.“ – patirtimi sugrįžus iš stažuotės dalinosi mokytojos.

Galerija