Pereiti į pagrindinį turinį

KITM atstovai „EuroSkills“ konkurse

2023-09-04

Didžiausiame Europoje profesinio meistriškumo konkurse „EuroSkills“ Lietuvą bei Kauno informacinių technologijų mokyklą atstovaus KITM absolventas Titas Petrauskas ir programavimo mokytojas Martynas Kašelionis. Konkursas vyks Gdanske, Lenkijoje, rugsėjo 5-9 dienomis, čia varžysis apie 600 jaunųjų profesionalų iš 32 šalių.

Rugpjūčio 31 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Lietuvos delegaciją į tarptautinį konkursą išlydėjo premjerė Ingrida Šimonytė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Staliai, floristai, siuvėjai, programuotojai, mechatronikai, suvirintojai, automobilių technologijų, grožio terapijos specialistai, kirpėjai, virėjai – dešimties profesijų atstovai sudaro Lietuvos komandą. Programuotojo specialybę atstovaus KITM absolventas Titas Petraukas ir varžysis tinklapių kūrimo (Web development) srityje. Jį lydintis profesijos mokytojas M. Kašelionis ne tik padėjo ruoštis konkursui, bet taip pat bus konkurso ekspertų komandoje ir vertins kitų šalių dalyvių darbus.

„EuroSkills“ konkursas vyksta kas du metus, jame jaunuoliai demonstrauoja profesinius gebėjimus ir varžosi atlikdami individualias ir komandines užduotis. Ministras G. Jakštas pažymėjo, kad gausi Lietuvos dalyvių delegacija ir jos ryžtas rungtis su Europos geriausiaisiais rodo stiprų mūsų mokinių pasirengimą ir profesinį mokymą.

Nuotraukos Laimos Penek (LRV)

Galerija