Pereiti į pagrindinį turinį

Erasmus+ stažuotės: naujos idėjos ir gebėjimų tobulinimas

2023-05-19

Šiuolaikinio ugdymo kontekste mokytojams tenka būti lankstesniems, nuolat tobulėti ir prisitaikyti prie besikeičiančių mokinių poreikių bei ugdymo tendencijų. Įvairios ugdymo naujovės mokytojams atneša ne tik galimybių, bet ir iššūkių. Erasmus+ stažuotės – vienas iš būdų kaip tuos iššūkius įveikti, tobulėti ir semtis įvairiapusiškos patirties. Šį kartą KITM mokytojai ir administracijos darbuotojai lankėsi Turkijos ir Italijos mokymo įstaigose bei įmonėse.

Stažuotės Turkijoje metu KITM darbuotojai aplankė Konyaalti savivaldybės IT skyrių, kur susipažino su įstaigos struktūra, padaliniais, naudojamomis technologijomis ir darbo principais. Bendravo ir dalinosi gerąja patirtimi su kibernetinio saugumo bei IT infrastruktūros priežiūros specialistais. Taip pat aplankė privačią Antalijos Robotikos mokslų asmeninio tobulėjimo kursų bei profesinę Antalijos technikos mokyklas, bendravo su mokytojais ir mokiniais, turėjo galimybę pamatyti kaip vyksta mokymo procesas, kokie mokymo metodai bei priemonės naudojami. Antalijos Bilimo universitete, inžinerijos ir kompiuterių inžinerijos fakultetuose susipažino su universiteto atstovais ir jų veikla.

Lankantis Italijoje KITM mokytojos dalyvavo anglų kalbos kursuose. Programa buvo sudaryta iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Pastarosios metu, aplankyta kompanija „Oscalito" bei keletas muziejų siekiant įtvirtinti teorines žinias bei atlikti praktines užduotis. Geras anglų kalbos lygis atveria duris tarptautinei komunikacijai, mokymo programoms, seminarams, konferencijoms ir kitoms profesinėms galimybėms.

Profesinės stažuotės su Erasmus+ programa leidžia mokytojams iš šalies pažvelgti į savo pedagoginę praktiką – kartais tai būna kaip patvirtinimas, kad esam teisingame kelyje, o kartais būtina surasti vietos pokyčiams, įgyvendinant naujas idėjas.

Galerija