Laisvės al. 33, Kaunas | Kęstučio g. 53, Kaunas
8 (37) 201710 info@kitm.lt

KITM atstovai tarptautiniame konkurse EuroSkills 2018!

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad KITM atstovai – programuotojas Edgaras Pangonis ir mokytojas – tarptautinis ekspertas- Martynas Kašelionis atstovavo Lietuvai tarptautiniame profesinio mestriškumo konkurse “EuroSkills 2018”, kuris vyko Budapešte. 28 valstybių komandos rungėsi 37 profesijose.

Konkurso organizatoriai WorldSkills Europe sulaukė daugiau kaip 500 dalyvių, tiek pat juos lydinčių ekspertų. Konkursą per tris dienas aplankė per 100 000 lankytojų. Atidarymo ceremonijoje sveikinimo kalbą sakė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, o uždarymo ceremonijoje nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė šalies prezidentas Janošas Aderis.

                      Mūsų šalies komanda rungėsi 6 profesijose ir įrodė, kad dalyvių profesinė kvalifikacija atitinka europinius standartus, nes būtent šis kriterijus yra esminis sudėtingos vertinimo sistemos elementas. Mūsų komandą konkurso metu aplankė Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė.

Tarptautinio eksperto Martyno Kašelionio įžvalgos: “Konkurse Euroskills 2018 Budapešte atstovavau Lietuvą, kaip ekspertas WEB development srityje.  Visiškai užtikrintai sakau, kad tai profesinio meistriškumo olimpiada. Užduotys yra aukščiausio lygio, orientuotos į naujas technologijas. Taisyklės yra labai griežtas, o konkurencija milžiniška. Čia dalyvauja geriausi iš geriausių, kurie ilgai ir kryptingai dirba, kad pasiektų lūkesčius atitinkantį rezultatą konkurse. Šiame konkurse varžėsi 17 dalyvių iš skirtingų šalių: Lietuvos, Švedijos, Anglijos, Kazakstano, Rusijos, Portugalijos, Ispanijos, Olandijos, Suomijos, Latvijos, Prancūzijos, Belgijos, Austrijos, Kroatijos, Vengrijos, Vokietijos, Slovakijos. Tokį patį skaičių sudarė ir ekspertų komanda, kurioje tekto dirbti visą savaitę. Mano, kaip konkurso eksperto pagrindinės užduotys buvo  darbų vertinimas ir organizacinė pagalba. Man pasisekė, nes dirbau labai profesionalioje komandoje, todėl įgijau puikios patirties kaip ekspertas. Iš Budapešto parsivežiau naujų žinių ir idėjų, kurias ketinu panaudoti savo darbe. Man šis konkursas, tai geriausias dalykas, kuris galėjo nutikti šiais metais. Tikiuosi, kad 2020 Austrijoje vyksiančiame Euroskills konkurse panaudosiu įgytą patirtį ir išmoktas pamokas tam, kad pasiekčiau maksimalų rezultatą”

Edgaras Pangonis sako, kad “EuroSkills  2018 buvo didžiausias ir įsimintiniausias renginys, kuriame kada nors teko dalyvauti. Labiausiai stebino profesionalumas tokio masto renginyje, kuriame dalyvavo net 27 pasaulio šalys. Labai įdomi patirtis buvo pabendrauti ir susipažinti su daugelio šių šalių atstovais. Po pirmų dienų supratome, kad kiekvienas apie konkursą galvojome skirtingai, bet jis pranoko visų mūsų lūkesčius”.

 

Dalinkimės...Share on Facebook