Laisvės al. 33, Kaunas | Kęstučio g. 53, Kaunas
+370 600 63 439 info@kitm.lt

Coder dojo

 

Coder Dojo būrelis šiuo metu mokykloje nevykdomas.

Kas yra Code Dojo?
Coder Dojo – bendruomeniniu savanorystės pagrindu sukurti programavimo pradmenų mokymo klubai 7 – 17 m. vaikams ir jaunimui.
Coder Dojo (www.coderdojo.com) skatina vaikus/jaunimą ir jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį ir gal būt su tuo susieti savo profesinę ateitį. Juk tai – labai paklausi profesija, kurios specialistų Europoje ir visame pasaulyje trūksta.
Šiuo metu 57 šalyse veikia apie 700 Coder Dojo klubų, kurie yra surengę tūkstančius renginių.
Vaikai, atėję į Coder Dojo užsiėmimą, bus mokomi, kaip sukurti pirmąją interneto svetainę. Jiems padėti pasirengę Lietuvos IT įmonėse dirbantys programavimo profesionalai – Coder Dojo mentoriai.
„Tai gali būti pradžia, už kurios dalis vaikų susidomės, supras, kad prie kompiuterio galima ne tik žaisti, bet ir kurti. Galbūt vieną dieną vienas iš šių vaikų sukurs Google dydžio įmonę. Lietuvoje. Tai yra didžiausia mano svajonė”, – sako Coder Dojo tarptautinės iniciatyvos ambasadorius Lietuvoje ir šios idėjos įgyvendinimo autorius EP narys Antanas Guoga.

Kas yra Coder Dojo būrelis?
Coder dojo yra vietinis, nepriklausomas, savanoriškai vykdomas programavimo klubas, priklausantis tarptautinei Coder Dojo bendruomenei. Coder Dojo būreliuose vaikai ir jaunuoliai (7-17 metų) mokosi programuoti, kurti svetaines, mobiliasias aplikacijas, programas, žaidimus ir kita. Čia gali būti mokomasi pagal Coder Dojo paruoštą nemokamą mokomąją medžiagą arba pagal mentorių savarankiškai paruoštą medžiagą, atitinkančią jų kompetencijas. Kiekvieno Coder Dojo būrelio veikla yra išskirtinė, tačiau visuose būreliuose turėtų būti susipažįstama su programavimu, programinės įrangos kūrimo pradmenimis, technologijos “perkandamos” dirbant ir grupėje, ir savarankiškai.
Coder Dojo būrelius įsteigia čempionas, o jų veiklą vykdo ir prižiūri savanoriai – mentoriai. Tai gali būti IT specialistai, IT mokytojai ar kiti žmonės, turintys bent minimalias IT žinias. Coder Dojo turi stiprų narių bei savanorių tinklą, kuris šiuo metu aprėpia per 400 būrelių 43 šalyse.
Pagrindinis Coder Dojo būrelių tikslas yra suburti panašiai mąstančius žmones ir paskatinti juos dalintis savo darbo patirtimi su jaunimu. Coder Dojo įsteigimas mieste paverčia programavimo mokymąsi įdomia, socialine ir programavimo SUPERGALIŲ suteikiančia patirtimi. Jis sujungia bendruomenes ir padeda joms siekti didesnių tikslų!

 

Dalinkimės...Share on Facebook